Hikayemiz

Organik

Merhaba,

Çiftliğimize hoş geldiniz!

Seferihisar’da kök salmış ulu bir ağacın verdiği ilhamla, hayalimizi yeşertmek ve gerçekleştirmek üzere bu muazzam ağacın etrafında kurduk Ulukayın Çiftliği’ni.

Her şeyden evvel toprağımızı sağlıklı tutmak için titiz ve uzun uğraşlar verdik.

Toprak, ona gösterdiğimiz saygı, sevgi ve özenin karşılığını, sonsuz cömertliği ile misliyle verirdi, öyle de oldu.

Tıbbi ve aromatik bitkilerin iyileştirici gücüne inancımızla, özenle seçtiğimiz tohumlarımızı ekmeğe, büyütüp hasat etmeğe başladık. İnsanların sağlık ve zindeliklerine maksimum katkı sağlayabilmek üzere, bilimin ışığında uzun ve yoğun AR-GE çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Kendi ürettiğimiz bitkilerimizi, kendimiz işlemeliydik. 2018 yılında, aromaterapi ürünleri üreten tesisimizi çiftliğimizde kurduk.

İşlediğimiz bitkilerin tamamını ilaçsız, gübresiz ve kimyasal kullanmadan kendi bünyemizde yetiştiriyor, dışarıdan ürün almıyoruz. Sürdürülebilir bir gelecek için çevreye, doğaya, tüm canlılara duyarlı ve toplumsal fayda sağlayan uygulamaları benimsiyoruz, gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmak için çaba gösteriyoruz.

Çiftliğimizde ekim, dikimden, hasada tüm tarla işini çevre köylerimizin kadınlarıyla yapıyor, bölge istihdamına – özellikle kadın istihdamına - katkıda bulunuyoruz.

Özenle yetiştirdiğimiz bitkilerimizi, bilimin ışığında şifalı ürünlere dönüştürdük ve şimdi sizlere gönül rahatlığıyla sunuyoruz.

Yedi yıl önce bir hayal ile birkaç tohumla başlayan maceramız, elinizde tuttuğunuz ürünlerimize dönüştü.

Şifa olsun, keyifle kullanmanızı dileriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR